Da var det bilde-tid igjen; denne gangen er de fleste fra Unstad – det kjente surfestedet i Lofoten – utenom katten nedenunder. Den bodde i Henningsvær, og ble oversett i første runde. Noen har kanskje allerede sett det på facebook, men her er det iallfall.
Litt teknisk info først; jeg har gått over til å benytte FLICKR, en veldig bra bildeside der dere kan se bildene i original størrelse, det vil si 5184×3456 pixler slik at dere får litt mer å “holde i” når dere kritisk vurderer hehe 😉 Det eneste negative er at bloggen blir vanskeligere å lese fra telefoner som iPhone og HTC, og ødelegger designet litt, men hva ofrer man vel ikke for bildene 😛
Klikk på bildene for å få dem opp i stort format! ANBEFALES sterkt!
Henningsværkatten
Canon EF 100mm f/2,8L IS USM @ 100mm, 1/4000sek, f/2,8 og ISO-160
Tang og tare
Canon EF 70-200mm f/2,8L IS USM @ 135mm, 1/640sek, f/4,5 og ISO-160
Havbrus
Canon EF 70-200mm f/2,8L IS USM @ 90mm, 1/8000sek, f/3,2 og ISO-400
Blåskjell?!
Canon EF 70-200mm f/2,8L IS USM @ 200mm, 1/640sek, f/3,2 og ISO-250
De tre snegler
Canon EF 70-200mm f/2,8L IS USM @ 200mm, 1/320sek, f/4 og ISO-640
Knallbra bilder, kjære fetter! ..og artig å lese bloggen din!
Kjenner at e misunne deg litt å ha hele folkehøgskoleåret foran deg, det kommer garantert til å bli bra! Enjoy! 🙂
wow wow wow….de er så fine ! Du er veldig flink. Som vi sier på fransk ” Tu as l’oeil” ! You have the eye…hehe
And seriously, I cannae get over this wee cutie of a cat. Pretty darn precious he is. So happy you decided to use it as the fixed thingy above the text *feel free to be envious of my tech-savie linguo*
Gratulerer med ny pc. Kan tenke meg det varmet når den kom i hus. Blåskjellene har jeg mest sans for denne gangen, men fine bilder alle sammen.
Det er sandt at bildene blir temmelig mye bedre på nymåten. Vi kan telle hårene i pelsen til pus, eller som nordlendingan sier, han mons, som ellers ser ut til å ta hele oppstyret med stor ro. Ellers er det veldig artig å se disse nordlandsbilder på “micronivå” og andre som deler av det store landskap der oppe. Ganske flott linjeføring i de brusende bølge, forresten, mens et par andre utmerker seg med farveprakt av godt merke! Litt stort uklart område på bildet med blåskjellene… Mons tar kaka dennegang!