Svovel tar seg til finalen i Emergenzafestivalen!

Et par venner av meg som spiller i Svovel lurte på om jeg kunne ta noen bilder av dem, mens de spilte under Emergenzafestivalen tidligere iår. De var kommet til semifinalen (flinke!) og skulle opptre på John Dee i Oslo. Jeg stilte selvsagt opp og fikk tatt noen bilder fra “publikums ståsted”, da jeg ikke hadde sikkerhetsklarering for “pitten”. Noe brukbart ble det da, selvom dette, konsertfoto, er en type foto jeg svært sjelden prøver meg på.

På gitar har vi min navnebror Håkon Eikeland:

Svovel, Emergenza, semifinale

Lyset i lokalet var tidvis helt jævelig, men også ganske smooooth innemellom. Jeg knipset derfor for harde livet, med tanke på at de kun skulle spille tre sanger.

Svovel, Emergenza, semifinale

Om seg selv sier bandet:
Svovel is a Norwegian symphonic metal band, combining heavy guitars, drums and bass with operatic vocals and symphonic keyboard.

Vokalist i bandet er Karine Jæger:

Svovel, Emergenza, semifinale

Jeg fikk anledning til å prøve ut Canons 50mm f/1.2 under konserten, men måtte skifte denne ut raskt da det frontfokuserte noe helt jævelig. Glad jeg sjekket dette ganske tidlig i opptredenen, så jeg ikke endte opp med tonnevis uskarpe bilder…. Fotografiet av Karine over er derfor dessverre litt ute av fokus, men fungerer greit nok i web-oppløsning som her.

Her har vi forresten hele bandet:

Svovel, Emergenza, semifinale

Svovel, Emergenza, semifinale

På bass finner vi Robert de Graaff:

Svovel, Emergenza, semifinale

…og på trommer, Jonatan E. Aagaard:

Svovel, Emergenza, semifinale

Meget flinke folk, som sagt – noe som resulterte i finalebillett – bildene kommer snart!

Author: Håkon Treider

Enthusiastic photographer with a Master's degree in Computational Physics currently employed by Cognite as a Senior Data Scientist (https://www.cognite.com)

4 thoughts on “Svovel tar seg til finalen i Emergenzafestivalen!”

  1. Noen svært bra portretter her! I serien er Katrine der hun bøyer seg
    og kikker fremover veldig artig og morsomt, og et par av Bakken er glimrende. Der tar du Håkon “på kornet” og portretterer ham på en svært god måte!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: