Tiden går latterlig fort her oppe, og jeg gikk inn i midlertidig sjokktilstand da jeg i sted innså at det kun var knappe 3 uker, eller en-og-tyve dager igjen til feriestart og skoleslutt.
På lørdag var det “Herrenes Aften”, og temaet var “Mad men” – en berømt tv-serie satt til 1960-tallets New York. Jeg fikk uheldigvis oppgaven med å fotografere litt, så for de som ønsker å se antrekkene, så ligger alle bildene her:
Ellers, så har valgfag startet opp, og i den anledning fikk jeg andrevalget mitt; “filmhistorie, fra stumfilm til Matrix”. Det er QLT! Igår var det bitte litt nordlys, men da jeg og Meyer løp inn og hentet kamera i flertall, var det borte… Men vi stakk nå allikevel ut og tok noen nattbilder. Ble ikke noe spesielt, men jeg har ikke noe annet å vise, så da får dere bare holde ut 😛
…og selvsagt et selvportrett med måneskygge!
Månelyst landskap er vakkert og gir de hyggeligste assosiasjoner til en tidlig ungdom med knøttliten prismekikkert og stor stjernehimmel som jeg undret meg over der jeg stod nede på Sydstranden på Ulvøya – og bare så og så. Innbilte meg at jeg kunne skimte ringene til Saturn, noe jeg avgjort ikke kunne med min 8 x 18 mm kikkert, men det var ikke strengt tatt så farlig. Jeg var dypt inntatt i verdensrommets velsignede uendelighet.
– Elton John sang “Daniel” på denne tiden, på Radio Luxemburg. Så kan dere finne ut hvor lenge det er siden! Jeg hadde fått lov til å kjøpe egen Kurer-radio…. Det var greier! Og det var stjerne-stunder.
Jeg glemte helt å si at jeg gjerne ser mange flere “måne-landskap” og d.o. stjernehimler og nattportretter av fjellene og havet! Dere to med måneskyggene er en veldig fint bilde med mye iboende fasinasjon og undring – og kanskje noe lengsel?
Fascinerende at vi klarte å stå så i ro i 30 sekunder, med tanke på hvor mye jeg frøs, hehe 😉
Men, ja, det er notert!
30 sek i fullstendig urørlig ro er sandelig ikke bare – bare. Bildet viser faktisk stor grad av klarhet. I tillegg er “måneskalkene” dere har på hodet fornøyelige – Start-fan’s – eller-?